Peletová kamna pro pasivní domy

Nová peletová kamna Palazzetti certifikovaná pro pasivní domy

Novým designem počínaje přes údržbu po elektronický řídící systém nabízí naše peletová hermetická kamna s vodním výměníkem všechny funkce, jež jsou důležité a nezbytné pro vytápění každé místnosti Vašeho domova.: jsou zdrojem pro ohřev teplé vody, jenž minimalizuje tepelné ztráty.

Kamna jsou konstruována k maximálnímu předání výkonu do vodního okruhu:  z 10kW celkového výkonu jde 82% do vody!!!

To je možné díky jedinečným vlastnostem této nové řady.

rez-peletovymi-kamny

Vnořené trubky.

Voda se ohřívá jak přes stěny spalovací komory (přiléhající k ohništi), tak z vnitřní strany.

Ve výměníku je ve vodě ponořených 8 trubek, kterými jsou přes ventilátor hnány spalovací plyny: tímto způsobem přispívají trubky k tomu, aby byla voda ještě teplejší.

 

Čištění.

Vymysleli jsme také systém zajišťující jednoduché a efektivní čištění trubek. Tyto jsou skloněny pod úhlem 45° k omezení usazení sazí ze spalin a jsou vybaveny speciálním čistícím systémem, který umožňuje, aby byly vždy udržovány v čistotě a zajistily tak maximální účinnost kamen.

Jedná se o mechanismy mající tvar spirály, jež jsou umístěné uvnitř trubek a obsluhované ručně z vnějšku. Umožňují tak snadno odstranit všechny zbytky od stěn. Saze pak spadají do kolektoru spalin (umístěné pod popelník), vybavenému vstupním otvorem: k vyčištění kolektoru stačí použít jednoduchý vysavač.

 

Čištění skla.

Také čištění skla bylo optimalizováno. Řešení je následkem nové myšlenky v novém patentu: část vzduchu přivedeného z venku prochází pod roštem, kde se předehřeje, a je pak dopravena do rámu dveří, jenž je dále optimalizovaný pro rovnoměrný rozvod vzduchu jak shora tak zespodu. Předehřátý vzduch zajišťuje lepší čištění skla.

 

Elektronický systém.

Další inovací je elektronický systém, který řídí a kontroluje spalování podle podmínek použití provedené instalace. Kamna se automaticky nastaví podle požadavku prostředí. Elektronicky  je řízen i nový protikondenzační systém.

 

Nový displej.

Pro snadné a intuitivní použití je displej plně dotykový. Ke všem základním funkcím je přidána nová funkce, která umožňuje kontrolovat, kolik hodin vydrží zásoba pelet a jakmile se začíná spotřebovávat rezerva, signalizuje nutnost doplnění pelet.

 

Sériově jsou kamna vybavena veškerou instalací včetně čerpadla, expanzní nádoby a pojistným ventilem.

 

Nově představená kamna Palazzetti jsou připravena k vytápění vašeho domova. Šetrná k životnímu prostředí, inovativní a efektivní tak jako doposud nikdo neviděl až do teď!

Galerie

Ecofire Anita IdroEcofire Carlotta IdroEcofire Cristina IdroEcofire Marta IdroEcofire Rosa Idro

 
Sphere card